Finneganın Vahı

Finnegans Wake, Umur Çelikyay'ın çevirisiyle Aylak Adam Yayınları tarafından yayımlanıyor. Üç kitapta tamamlanacak Finneganın Vahı'nın ilk cildi 1 Ocak 2016'da raflarda olacak.

Responsive image
YAZAR
James Joyce
DOSYA BOYUTU
8,36 MB
YAYIN TARIHI
2015
DIL
Türkçe
ISBN
9786059691109

Finneganın Vahı harika bir kitap. Bu kitabın yazarı James Joyce. mobilityweekbg.com'ye kaydolun ve James Joyce'den Finneganın Vahı kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.


Uzun yıllardır çevrilemezliği ile bilinen Joyce'un magnum opus'u Finnegans Wake, Umur Çelikyay'ın terscümesi ile nihayet Türkçede. Dilimize Finneganın Vahı adı ile kazandırılan eser, Aylak Adam Yayınları tarafından 3 kitap olarak yayımlanacak. Bir çeviri girişiminden çok, bir terscüme denemesi ya da bir tür Türkçeleştirme yaklaşımıyla ele alınan Finneganın Vahı, yıllardır süren bir bekleyişi nihayet sonlandırıyor.(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 320Baskı Yılı: 2015Dili: TürkçeYayınevi: Aylak Adam 


Finnegans Wake, İrlandalı roman yazarı James Joyce'un 1939 tarihinde yayımlanan, son ve Ulysses ile birlikte en önemli romanı. 15 yıldan daha uzun bir sürede yazılmıştır.