Savaş ve Barış

"Savaş ve Barış", Fransa ve Rusya arasındaki savaşın arifesinde başlıyor. "Savaş ve Barış", herhangi bir ana karakter içermiyor. Aksine, okuyucu engin bir ilişki ve soru ağına giriş yapıyor.

Responsive image
YAZAR
Lev Nikolayeviç Tolstoy
DOSYA BOYUTU
7,61 MB
YAYIN TARIHI
2006
DIL
Türkçe
ISBN
9789758980529

PDF formatında Savaş ve Barış. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Savaş ve Barış kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


28 ağustos 1828'de Rusya'nın Tula bölgesinde Yasnaya Polyana köyünde doğdu. Toprak ağası bir kontun oğluydu. Yalnız, ömrünü servetinin sağlayacağı rahatlık içinde geçirmek istemedi. Üniversiteyi bırakarak orduya girdi, Kazaklar arasına karıştı. Hayatı olaylar içinde yaşayarak tatmak istiyordu. Yazı hayatına, 1852'de, yirmidört yaşında Sovrennik (Çağdaş) adındaki dergide, Detstvo, Otreçestvo i Yunost (Çocukluk, Delikanlılık, Gençlik)adındaki üçlemesini yayımlamakla başladı. 7 Kasım 1910'da 82 yaşında arkasında dev eserler bırakarak hayata veda etti.Sayfa Sayısı: 256Baskı Yılı: 2006Dili: TürkçeYayınevi: Kare Yayınları 


Lev N. Tolstoy. Yazılı Dünya edebiyatının en önemli eserlerinden biri sayılan bu roman hakkında kısa bir özet yazmak, neredeyse imkansızdır. Roman 1800'lü yılların başlarında Rusya'da geçmektedir.